top of page

můj příběh

 MONGOLSKO

Jmenuji se Iris Erdenechimeg Palaanová a narodila jsem se v Mongolsku. Moji rodiče pocházeli ze Sibiře (Ulan-Ude), můj táta pracoval jako učitel a maminka jako vychovatelka v mateřské školce. V té době byl v Mongolsku veliký nedostatek učitelů ruského jazyka, a tak táta dostal nabídku, jít do Mongolska učit ruštinu. Rodiče nabídku přijali a v roce 1939 se přestěhovali s mojí nejstarší sestrou do hlavního města Mongolska, do Ulánbátaru. 

CLEANED img106 kopie.jpg

RODINA

​Tatínkovi se ve škole moc dařilo, kromě ruštiny učil i dějepis. Dokonce se stal prvním zaslouženým učitelem Mongolska a během jeho dráhy mu prošli rukama prošli budoucí členové vlády, a dokonce i budoucí prezident Tsedenbal.  Maminka mezitím zůstala doma a starala se postupněo mě a mé sourozence.

CLEANED img110 kopie.jpg

MANŽEL CIZINEC

Od malička jsem měla velmi dobrou intuici, častokrát jsem měla vidiny nebo sny, které se vyplnily. Když mi bylo devět let, zdál se mi sen, že si vezmu cizince.  I ten se nakonec vyplnil.  Bylo mi dvacet let, když jsem se seznámila se svým cizincem z Československa. Můj budoucí manžel byl stavař a přijel do Mongolska budovat továrny.  Po svatbě jsme žili v Mongolsku, ale když se nám narodila dcera odjeli jsme v roce 1982 do Československa.

CLEANED img081 kopie.jpg

JAK JSEM SE STALA ŠAMANKOU

Moje cesta šamanky začala nenápadně. Z ničeho nic jsem dostala vysoké horečky, které se stupňovaly, několik týdnů jsem zůstávala doma a zkoušela se uzdravit vlastními domácími recepty, když to nepomáhalo, zajela jsem na pohotovost v Brně. Tam si se mnou, ale nevěděli rady. Všechny moje testy totiž vykazovaly dokonalé zdraví. Byla jsem pro ně záhadou. Můj zdravotní stav se navíc začal zhoršovat, dostala jsem třes do rukou, nemohla jsem sedět, přestala jsem i chodit.  Uplynulo půl roku mého utrpení, když tu se mi v noci stala podivná věc. Ve snu, ke mně přijel na bílém koni můj dědeček, který byl za svého života mocným sibiřským šamanem. „Tak, moje milá vnučko,“ oslovil mě, „budeš pokračovat v mojí práci.“ „Jak já můžu dělat tvojí práci, když jsem ležák."

Oponovala jsem.

WORK%20img127%20kopie_edited.jpg

„Požádej syna, aby tě držel v objetí a začni čarovat a všechno bude v pořádku. Všechno máš v sobě, ode dneška máš otevřené třetí oko." ​Hned ráno jsem podepsala revers před zraky udivených lékařů a nechala se odvézt domů.  Doma jsem začala postupovat podle dědečkových pokynů. A jak předpověděl, tak i stalo, po devíti dnech jsem vstala a začala chodit. Během následující měsíců, se mi začaly objevovat další šamanské vědomosti a schopnosti. ​Vydala jsem se na nelehkou cestu pomoci lidem s jejich duševním i fyzickým utrpením nejrůznějšího druhu. Mám-li pomoci právě vám, nahlédněte do sekce        

Přeji vám hodně

boží energie

a lásky

Vaše Iris.

KVETZ.png
bottom of page